2013. gada 10. februāris

ROZĀ PANKŪKAS UN PIPARKŪKU KŪKA

Šī gada pirmais ieraksts lai ir par ne-rokdarbu tēmu. Bet gana interesants un netradicionāls, lai par to rakstītu. 

Draugos kādā lapā uzgāju krāsainas pankūkas. Tās šķita tik interesantas, ka tajā pat vakarā man to vajadzēja realizēt. Pankūkas bija dažādās košās krāsās: rozā, oranžas, zaļas un zilas. Protams, var mīklu iekrāsot ar pārtikas krāsvielām (zilās tā arī tika iekrāsotas), bet var izmantot mājās atrodamu dārzeņu vai augļu sulu. Lai iegūtu zaļas, jāsablenderē spināti, jānospiež sula un tā jāpievieno mīklai. Oranžo krāsu iegūst, uz smalkās rīves sarīvējot burkānu un nospiežot tā sulu. Man mājās bija tikai bietes. Sarīvēju tās uz smalkās rīves, bet, tā kā tās bija nedaudz istabā pažuvušas, nekādu sulu nospiest nevarēju. Pievienoju nedaudz ūdeni, tas iekrāsojās koši tumši rozā, to tad arī caurs sietiņu izkāsu un pievienoju mīklai. Tiktiešām sanāca rozā pankūkas! Tiesa gan, man mīkla bija daudz, līdz ar to pankūkas nebija tik koši rozā - būtu vajadzējis vēl krāsu pievienot. Bet bija diezgan rozā. Bildēts ir ar telefonu vakarā pie tumšas gaismas, līdz ar to neataino patiesību, tādēļ kolāžā ievietoju arī kādu bildi no neta. 


Otra lieta ir mani 28. Kādu laiku iepriekš arī draugos vienai īpašai paziņai - Daigai Latkovskai (arī viņa ir radošs cilvēks ar savu mākslas galeriju "Tērpu spēles" Jelgavā) galerijās ieraudzīju īpašu, pašas izdomātu kūku. Piparkūku kūku. Sapratu, ka man savā dzimšanas dienā tādu vajag. Vienkārša, bet īpaši garda. No piparkūku mīklas ceptas ripas, kas kārtām sasmērētas ar putukrējumu, vārītu iebiezināto pienu un svaigām skābenām ogām. Daigai bija svaigas saldētas dzērvenes un upenes, man mammas lasītas un plaucētas brūklenes. Īsts gardums! Ciemiņi slavēja, un es arī domāju, kaut tā kūka būtu lielāka :D


Un te nu es savos divdesmit astoņos. :)3 komentāri:

Madara teica...

sveicu jubilejā, un kūka tiešām garda izskatās :)

Diāna teica...

Daudz laimes! 28 gadi liekas tik maz...
Kūka izskatās pasakaina. Un arī pankūkas interesantas.

(Par citu tēmu - vai Tev tīšām ir uzlikta prasība apstiprināt komentāru ar tiem nesalasāmajiem vārdiem un cipariem? Es jau sešas reizes izmēģinājos saprast miglainās burtu un ciparu kombinācijas.)

Baiba Vigule teica...

Paldies, meitenes!

Diāna, sen jau biju aizmirsusi, ko esmu uzlikusi. Laikam toreiz nobijos no spam-komentētājiem. Noņēmu nost visas paroles.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails