2010. gada 24. decembris

PĀRDOMU ROSINĀTS EKSPERIMENTS

Brīžam sīkums, tomēr reizēm tam ir nozīme. 
Zināju, ka rievotais raksts un labiskais raksts atšķiras mērogos, tomēr dziļāk nekad par to aizdomājusies nebiju. Tomēr šoreiz tas bija svarīgi. Jau pavasarī, adot sarkano jaciņu sīkbūtnēm, nevarēju saprast, kādēļ raksts neveido taisnus leņķus, bet izstiepjas. Bet tā bija tāda sīka jaciņa, kurai nelielas nobīdes varēja pieļaut. Bet tagad man top projekts - vestes Dārtai, Martai un man pēc Baibas kvadātu džempera parauga. Baiba praktiski visu ada rievotajā adījumā, bet man parasti tas ne visai pie sirds iet, kā arī biju izvēlējusies dziju ar īsu krāsu pāreju, līdz ar to adījums sanāk diezgan raibs. Tādēļ izdomāju adīt tikai labiski vien. Biju Martai vesti jau gandrīz pabeigusi, kad sapratu - nē, tur nekāda stiepšana un staipīšana nelīdzēs, jāārda ārā un jāsāk pa jaunu. Kvardātu vidi stāvēja uz augšu kā torņi, un tas nu manām vestēm neder nemaz... 
Tādēļ, pirms sākt darbu no jauna, veicu parastu eksperimentu. Uzmetu 15 valdziņus, vienu parauziņu noadīju rievotajā, vienu labiskajā rakstā, un vienam 3 rindiņas labiski, 4. kreiliski. Un tā 15 rindiņas. Un noraucu. 
Te, lūk, ir rezultāts:
Platumā  visi trīs paraudziņi ir vienādi (kaut arī izskatās dažādi), bet labiskais adījums ir par ceturto daļu (!) garāks nekā rievotais. Bet rievotais ir gandrīz kvadrāts. Tādēļ arī BSJ jaciņās tiek izmantots rievotais adījums. Un manai sešstūru jaciņai nākamreiz arī paēģināšu rievoto adīt, vai vismaz to, kas vidū.
Tā kā rievotais no tā otrā dikti neatšķīrās, tad vestēm izlēmu izmantot to. Tomēr nav kvadrāts, un vestēs tas ir manāms, bet manā gadījumā tas der. Martas un Dārtas vestes ir gatavas, rīt abām būs mugurā :) Mana vēl ir rindas kārtībā. Gan atrādīšu drīz :)

Nav komentāru:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails